Default Logo Light
  • start
  • koncepty
  • koLaboranci
  • blog
  • kontakt

Materiały edukacyjne

Lekcje ciepła - materiały edukacyjne o cieple

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” powiada przysłowie i okazuje się, że w przypadku tak nietypowego produktu, jakim jest ogrzewanie, jednym z lepszych sposobów na dotarcie do konsumentów stała się właśnie edukacja.

Brief

Prowadząc działania reklamowe dla dostawców ciepła systemowego szybko poznaliśmy ich potrzeby. Zauważyliśmy, że samodzielnie starają się dotrzeć do najmłodszych użytkowników ciepła zapraszając uczniów na tzw. „drzwi otwarte ciepłowni” i rozdając własne książeczki dla dzieci. Zauważalna była trudność w komunikacji z dziećmi - tworzone bajki napisane były językiem skomplikowanym, a ich fabuła ograniczała się do tłumaczenia technicznych kwestii, co nie było zbyt wciągającym tematem. W dodatku książeczek było wiele i różnej jakości.

Realizacja

Postanowiliśmy napisać nową bajkę, profesjonalnie zilustrowaną przez Panią Dorotę Szoblik - specjalistkę od dziecięcych ilustracji - stworzoną z myślą o maluchach w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Wybór bohatera bajki był dość prosty, musiał kojarzyć się z ciepłem, a z nim niewątpliwie kojarzy się kolor czerwony. Tym samym zaprzyjaźniliśmy się z Czerwonym Kapturkiem, któremu pomogliśmy przedostać się do nieco innej bajki. Nowy Czerwony Kapturek zamieszkał w mieście, dzięki czemu przestał chodzić przez niebezpieczny las do babci. Babcia mieszkała niedaleko dziewczynki, w bloku przy ulicy ciepłej, gdzie nie musiała już więcej nosić drewna na opał. dwiedzała babcię regularnie, standardowo zadając dużo pytań. Jak się okazuje najlepiej odpowie na nie zaczarowany Kot Klucha, który wygrzewając się na kaloryferze wprowadza dziewczynkę w świat ciepła.

Książeczka cieszyła się tak dużym powodzeniem, że po roku powstała jej druga część, w której pojawia się Pan Wilk i jego Syn, którzy dołączyli do dziewczynki i zaczarowanego kota. Tu bohaterowie dowiadują się skąd bierze się ciepła woda w kranach i jak przekazywane jest ciepło z elektrociepłowni do kaloryferów. Następna część to poszukiwania „Czarnego Smoga”, którego trzeba wypędzić z miasta.

Książeczki stały się bazą do opracowania „Lekcji ciepła”, czyli scenariuszy zajęć w szkołach podstawowych dla klas I - II, z których nauczyciele mogą skorzystać prowadząc zajęcia na temat oszczędzania energii, zasobów Ziemi i dbania o jakość powietrza. Scenariusze opracowane zostały przy współpracy z Fundacją Montessori BonaVentura, dzięki czemu materiały są angażujące, interesujące i ciekawe. Lekcje ciepła realizowane są w szkołach na terenie całego kraju.

Efekt:

Ponad 100 tys. książeczek trafiło do dzieci na terenie całej Polski

Współpraca dostawców ciepła systemowego z urzędami miast i systemowa realizacja programów lekcji ciepła

Patronat honorowy pana Pawła Sałka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnika Rządu do Spraw Polityki Klimatycznej - za działania związane także z edukacją w temacie ekologii

data: od 2013 roku

klient: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie

marka: Ciepło Systemowe

branża: ciepłownicza

zakres prac: opracowanie treści bajek, scenariuszy, skład, produkcja

Lekcje w Przemyślu

Lekcje ciepła we Włocławku
Bełchatów

Agencja reklamowa zdefiniowana na nowo

ul. Traugutta 149
71-314 Szczecin

biuro(at)konceptlab.pl

+48 91 8852703

Doradztwo marketingowe

Identyfikacja wizualna

Branding

Strony www

Marketing treści

Projektowanie graficzne

znajdź nas na mapach Google